Sevgili Fesleğen,


Fesleğen diyorum çünkü Deniz'in yaprakları tükendi. Yeşil renkte olduğun için adını "Fesleğen" koydum. Umarım memnun kalmışsındır. Annem komik bulsa da benim hoşuma gitti. Bu aralar hayat gerçekten ben planlar yaparken başımdan geçenler... Bir kez daha emin oldum buna. Ben genelde yeni bir günceye geçince ilk olarak onunla kısaca tanışırım.


Merhaba, benim adım Dilara. 29 yaşındayım. Trabzonluyum ve tam bir futbol aşığıyım. Erkeklerden çok futbol bilgisine sahibim. Tuttuğum takım zaten yaşadığım şehirden belli oluyordur. Hayatımın 7 senesini bir Maraşlıya ayırdım. Şimdi TÜBİTAK bünyesinde Ankara'da çalışıyor. Tanışmamız bir tebessümle başladı ve tanışmamızın ertesi bana Adil Erdem Bayazıt'ın "Güzelim, güzel sıfatına en çok gidenim" şiirini armağan etti. O günden beri telefon zil sesim bu şiirdi. Ama artık Iphone telefona geçince zil sesim değişmek zorunda kaldı. Zorunlu değişiklik. Zaman sonra ayrılığımız da bir tebessümle oldu. Çaktırma ama ben hala seviyorum kendilerini. Hiç unutmuyorum ilk telefon konuşmamızın sabahına bana bir mesaj atmıştı. "Vayyy ne güzel şiir, sen mi yazdın?" dediğimde "hayır, dün gece telefon konuşmamızı ses kaydı almıştım ve bu şiiri sen bana söyledin" demişti. Bu duruma şaşırmıştım. Anlık dörtlüklerden oluşan tam 20 kıtalık bir şiir yazmıştım farkında olmadan. Ayrılığın ertesi o şiirlerden eser kalmadı. Hep ben anlattım biraz da sen anlat diyeceğim ama daha önümüzde çok sayfalar var elbet bir ara sen de anlatırsın.


Asıl meseleye gelecek olursak: Dün akşam tam 90 dakika hop oturup hop kalktım. Trabzon -Galatasaray maçını izledim. Maç skoruna mutlu olamasam da fair play bir karşılaşma oldu. Maçın en kral adamı bariz Nwakaeme oldu. Maç bahsini kapatıyorum. Nedense bu aralar hiç içimden bir şeyler yapmak gelmiyor. Elimi neye atsam yarım kalacakmış hissine kapılıyorum. Sitedeki rahmetli doktor amcanın torunu Kayra benimle tanışmak istiyor. Aklımda okul çıkışına gidip ona bir sürpriz yapmak var. Ama ne hediye ile gideceğime henüz karar vermedim. Belki de ona da yeşil bir günce alırım. İsmini "Fesleğen" koyar mı ya da güncelerine isim koyuyor mu pek emin değilim. Bir süredir şehir dışındayım ve Trabzon'u çok özledim. Fark ettim de ilk defa yeni bir günceye şehir dışında başlıyorum yazmaya. Dilara'nın hayatına hoş geldin. Umarım çok mutlu oluruz.