Isabelle ve Nicolas, kumsalda yürüyüş yaparken tuhaf bir enkaza rastlar. Parçaları bir araya getirdiklerinde bunun bir tekne olduğunu anlarlar. Tekneye binerler ve büyük maceraları böylece başlar. Yaralı bir leyleğin yardımıyla gökyüzünde yelken açar, yardım etmek için durdukları yerlerde bazen zorbalığa uğramış bir kızı, bazen bir çocuk işçiyi, bazense savaştan kaçan bir anneyle bebeğini kurtarırlar. Ancak tekne artık tıka basa dolmuştur ve karaya çıkmak için güvenli bir yer bulmaları gerekmektedir.

Quentin Blake'in dünyanın dört bir yanından 1800 çocukla fikir alışverişi yaparak kaleme aldığı "Gökte Bir Tekne" müthiş bir dayanışma ve hoşgörü hikâyesi!

Çocuklar tarafından ortaya çıkartılan nadir bir eser.
Kitabın kapağında yazarın fikir alışverişi yaptığı çocukların isimleri yer alıyor. Katkı sağlayan Türk çocuklar: Cansu, Hamza, Nesrin, Sezgin, Tamer.

Çocuk sahibi olan her birey çocuklarını tehlikelerden korumak ister. Fakat tehlikelerle dolu dünya gerçekliğinden bihaber cam fanuslarda çocuk yetiştirmek doğru mudur?

Hayvan hakları, zorbalık, çocuk işçiliği, savaş gibi birçok konuyu içinde barındıran ve hikâyesi ile çocukları korkutmadan dünya gerçeğine hazırlayan bir kitap.
Çocuk kitabından fazlası.
5+ yaş için, önce ebeveyn okumalı, sonrasında da çocukların tek başına okuyabileceği bir kitap.