Duygu dolu besteleri, güçlü sesi ve kendine has yorum tarzıyla müzikte çoktan kendini kanıtlamış ve gönüllerde taht kurmuş olan ünlü sanatçı Kalben, edebiyat sahasında da boy gösterecek.


Kalben’in ilk romanı Eski Dünyanın Yangını, sanatçının doğum günü olan 17 Ocak’ta Holden Kitap’tan çıkıyor!


Aynı gün, aynı adlı, beşinci albümü de dinleyicilerle buluşacak. Albümün çıkış parçası “Kaybolmuş”, tüm dijital platformlarda yerini aldı bile.


Kitabın tanıtım metni:


“Annelerinin küskün ve hüzünlü gölgesinde yeryüzüne kök salmaya çalışırken birbirine yaren olan iki yalnız çocuğun şarkısı bu. Doğdukları ormanda kaybolmuş iki kadının insanı insanla kesip parçalayan bir dünyada kendi kendinin kahramanı olma macerası. Gerçek bir dostluğun romanı. Eski Dünyanın Yangını, küçük bir sahil kasabasındaki ilkokulda yolları kesişen, benzer acılardan müşterek bir gelecek yaratmaya çalışırken özgürlüğün keskin köşeleriyle yaralanıp ayrı yönlere sürüklenen Koda ve Kantante'nin "bütün katillere" vedası. Ev, aidiyet, aşk, dostluk, korkular ve yalnızlık üzerine yeni bir şarkı söylüyor Kalben. Sevmekle başlayan, sevmekle biten.


’Yaşamak, görmek, bilmek istiyorum bu bahçede. Göz ucuyla izlediğiniz bir kedi kadar neşeli oldunuz mu hiç? Sıcacık sarı kürkünüz, uzun havadar kuyruğunuz ve ihtiyacınız olan her şeyin müziğini işiten kulaklarınız var mı? Siz hiç, bir baltaya sap olamamış kedi gördünüz mü? Göremezsiniz çünkü kediler öyle düşünmez. Biz, insan evlatlarına, ağaçlardan yonttukları baltaların sapları olmayı öğretiriz. İnsanları baltalaştırmayı severiz. İnsanı insanla keser, parçalarız.’
Kaynaklar:

Cumhuriyet Gazetesi

KitapyurduHazırlayan: Onurhan Yorulmaz